Як кат Євромайдану Микола Чинчин прорвався в Бюро економічної безпеки через Олега Татарова

Поки громадськість обурювалася призначенням депутата від ОПЗЖ Стельмашенка радником голови Херсонської ОВ, Олег Татаров тихою сапою взяв під контроль Бюро економічної безпеки України.

Як повідомляв ще на початку листопада телеграм-канал «Дон Кіхот», «якщо Вадима Мельника і не знесуть із позиції керівника БЕБу, то зроблять його фігурою чисто номінальною, з повноваженнями завгоспу. Вже зараз від ВП у БЕБі «стежить за ситуацією» Віталій Гагач, який, за нашою інформацією, керуватиме всіма детективами. Так що Мельник може в майбутньому вирощувати аналітиків зі швабр та мітел. Хоча різниця не сильно відчуватиметься».

Інформація майнула і зникла – увага громадськості була грамотно відвернена подіями із призначенням та відставкою Стельмашенка на посаду радника голови Херсонської ОВ, яку всі чомусь сприйняли як велику «перемогу».

Але за цією димовою завісою зникли кадрові перестановки у Бюро економічної безпеки: Віталій Гагач став заступником Директора ВЕБ. Інформації на самому сайті Бюро про це поки немає, але суть від цього не змінюється – кум Татарова Гагач з просто «дивлячого» за БЕБ став «дивлячим» з посадовими повноваженнями.

До структури БЕБ завели ще одну креатуру Татарова – Миколу Чинчина. Це – люстрований колишній головний слідчий справ Майдану і заступник міністра внутрішніх справ Захарченка, який втік до Москви. Свого часу Татаров був підлеглим Чинчина, тепер змінилися часи.

Нагадаємо, Олег Татаров в Офісі президента займається правоохоронними органами, заодно грамотно розставляє особисто відданих йому людей на керівні посади в СБУ, МВС, БЕБ та інші силові відомства.

До призначення в Офіс президента України працював у правоохоронних органах та курирував кримінальні провадження стосовно Тетяни Чорновіл, Автомайдану та активістів Євромайдану. Татаров у розпал Революції гідності отримав звання «Заслужений юрист України» від Януковича за особистим поданням тодішнього глави МВС Віталія Захарченка, внесеного 16 грудня 2013 року.

За повідомленням Центру протидії корупції, Олег Татаров допоміг втекти з України куму Путіна Віктору Медведчуку, колишньому заступнику глави Адміністрації президента України за часів Януковича Андрію Портнову та сину Портнова призовного віку, який залишив країну 28 березня 2022 року. Крім того, Олег Татаров намагався розблокувати заморожені в Україні рахунки Миколаївського глиноземного заводу, який належить російському мільярдеру Олегу Дерипаску.

Не дивно, що кадри, які розставляє Татаров, у нього відповідні. І – особисто віддані йому.

Це – Віталій Гагач, колишній прокурорський працівник, який два роки після звільнення з прокуратури подвизався в адвокатах і заразом – кум Татарова.

Те, що Гагач є фігурантом всіх мислимих списків санкцій, анітрохи не дивує на тлі самого Татарова. І на тлі іншого призначенця у БЕБ – Миколи Чинчина.

У січні 2021 року Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Мін’юст прибрати прізвище Чинчина зі списку люстрованих осіб. Нагадаємо, Микола Чинчин у 2013-2014 роках очолював Головне слідче управління МВС України та активно переслідував опозиціонерів. Під керівництвом Захарченка. І разом із Татаровим.

Все геніальне, бачите, просто. Раз – і ти вже не кат Майдану, який шили липові справи активістам, а Порошенко, який незаконно постраждав від влади. І тебе бере під своє крило заступник голови Офісу Зеленського Олег Татаров. І просуває до Бюро економічної безпеки. І ти знову – гідний член суспільства.

Як там закликали з бордів – зробимо їх разом? Здається, ті, хто повірив цим бордам, зробив себе. І заразом – всю Україну. А щоб відвернути увагу від ключових кадрових перестановок, народу кинули кістку у вигляді призначення на заштатну посаду радника голови Херсонської ОВА відпрацьованого персонажа з ОПЗЖ. І народ купився, цього нікому не потрібне, по суті, призначення.

І поки всі з піною біля рота рвали на грудях сорочки і раділи своїй «перемозі» — Стельмашенко не став радником – розумні люди взяли під контроль куди важливішу структуру, призначивши на ключові посади в ній набагато більш одіозних і небезпечних персонажів, ніж радник глави, що не відбувся. Херсонська ОВА.

«Антикорупційна правда»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.