“Ощадбанк” продає на держаукціоні СЕТАМ землі на березі Микільської Слобідки в межах ландшафтної пам’ятки

На електронному аукціоні OpenMarket виставлено на продаж під забудову три земельні ділянки загальною площею 6,3671 га на березі Микільської Слобідки. Продавець, АТ «Ощадбанк», має намір отримати за землю 450 млн гривень. Водночас активісти стверджують, що зазначені ділянки входять в межі памʼятки “Історичний ландшафт київських гір і долини річки Дніпра” де заборонено нове будівництво.

Про це, як передає , йдеться в оголошенні на сторінці електронного аукціону OpenMarket (ДП “СЕТАМ” Міністерства юстиції) та у дописі на Facebook активістки Олени Медведенко.

 

Згідно з оголошенням, через електронний аукціон OpenMarket виставлено на продаж три земельні ділянки загальною площею 6,3671 га, цільове призначення яких  “Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови”. Ділянки знаходяться у Дніпровському районі Києва між вулицею Микільсько-Слобідською та Броварським проспектом. Майно знаходиться у власності АТ “Ощадбанк”. Аукціон заплановано на 23 жовтня 2023 року, стартова ціна лота – 450 млн гривень. 

Лот включає:

 • земельна ділянка площею 2,5757 га, кадастровий номер 8000000000:66:178:0255;

 • земельна ділянка площею 1,9796 га, кадастровий номер 8000000000:66:178:0256;

 • земельна ділянка площею 1,8118 га, кадастровий номер 8000000000:66:178:0257;

 • Як зазначила у своєму дописі Олена Медведенко, ділянки входять в межі памʼятки “Історичний ландшафт київських гір і долини річки Дніпра” і в цій частині заборонено нове будівництво.

  “Раніше ці ділянки належали компанії, що намагалась їх забудувати висотками, проте в 2016 році ділянки перейшли у власність банку, а УкрБуд збудував лише 2 будинки біля Броварського проспекту. До повномасштабного вторгнення Київська міська рада планувала викупити ділянки для створення парку, але КМДА так і не виконало це рішення”, – зауважила вона.

  Також, повідомила активістка, навколо цих ділянок заплановано створення парку відпочинку Микільська Слобідка. 

  За словами Медведенко “було обʼявлено, що ці ділянки викупить МінМолодьСпорт для будівництва мультифункціональної арени. Зараз знову банк виставив ділянки на продаж”.

  Нагадаємо, у серпні 2023 року Верховний Суд України у складі колегії суддів Касаційного господарського суду остаточно відмовив у задоволенні позову щодо поновлення забудовнику оренди комунальних земельних ділянок по вулиці Микільсько-Слобідській, 7-9, які входять в межі парку «Микільська Слобідка». У суді вдалося “відвоювати” 5 га зеленої зони. Забудовник в межах прибережної захисної смуги Дніпра мав намір побудувати три 25-поверхових ЖК «Нова Слобідка». 

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован.