Корупція при реформуванні Антимонопольного комітету

Корупція при реформуванні Антимонопольного комітету

Згідно Протоколу засідання Національної ради реформ від 03.06.2015 року було передбачено «Представити план реформування територіальної та організаційної структури та оновлення кадрів Антимонопольного комітету», який презентував голова ВРУ (наразі Прем’єр-міністр України) Гройсман В.Б.

Крім того, вказане питання відображене в експертном огляді  Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – міжнародна економічна організація розвинутих країн, що визнають принципи представницької демократії та вільної ринкової економіки (штаб-квартира в м. Париж, Франція).

В Україні окрім центрального апарату АМКУ функціонує 24  обласних територіальних відділень. Отже, українська система захисту прав з антимонопольного законодавства є «унікальною» в світі, при чому з поганої сторони. В США, наприклад, 8 відділень, в Румунії приблизно 30, аж в них працює по 2-3 співробітника, а в Україні їх 24 по 17-32 співробітника. Вказана архаїчна структура використовується лише в РФ.

Де правда?! На що витрачаються сплачені до бюджету податки?! А вони лягають у кишені чиновників часів зрадника Януковича та недавньопризначених проходимців, які намагаються повернути часи хаосу та несправедливості.

Аналізуючи питання реформування АМКУ, сопостовляючи усі «за» та  «проти», можливо дійти до наступного висновку.

Логічно, що створення 7 обласних територіальних відділень зі штатом близько 25-35 осіб має можливість створення дієвого контролю над їх діяльністю, мінімізувати корупційну складову шляхом реального підвищення заробітної плати співробітникам та шляхом спрощеного конролю з боку активістів за діяльністю відділень. Слід зауважити, що існуючі територіальні 24 відділення роз’єднані: кожне з них має власну ІТ систему, вони не інтегровані з центральним апаратом з точки зори документообігу та робочих питань. Крім того, внаслідок реформи оптимізується велика кількість адміністративного персоналу, який фактично не виконує безпосередні функції АМКУ.

Але реформи не всім до вподоби. Залишились ще «правдоборці», які не уявляють життя без корупційної складової та тоннами ллють лайно на молодих та перспективних реформаторів.

Однією з таких «талановитих» юристів та за сумісництвом «повій» є Загребельська (Ахундова) Агія Аббасівна, 30.10.1982 р.н., уродженка  м. Селидово Донецької області, заміжня (чоловік — Загребельський Денис Володимирович, 11.08.1984 р.н., уродженець м. Євпаторія АР Крим), Державний уповноважений Антимонопольного комітету України, член постійно діючої адміністративної колегії з розгляду заяв про порушення законодавства в сфері державних закупівель.

Щоб зрозуміти людину, необхідно вивчити її минуле і подивитись на її знайомих.

Так, в 2003 році Загребельська (Ахундова) А.А. була фігурантом кримінальної справи за ч. 1 ст. 303 Кримінального кодексу України («Проституція, примус або втягнення в заняття проституцією»), в ході розслідування якої було встановлено, що в молодості вона займалась проституцією – ублажала за гроші різних чоловіків в Донецькій області. Однак, за дивним збігом обставин (високопоставлені «опікуни» повії або чимала сума хабара), вона не отримала реального терміну відбування покарання. Тим паче, згідно Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України відносно відповідальності за торгівлю людьми та втягнення в заняття проституцією» № 3316-IV від 12.01.2006 року, стаття 303 Кримінального кодексу України, була викладена в іншій редакції, «Сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією». Керуючись внесеними змінами та статтею 5 і статтею 6 пункту 2 Кримінально-процесуального кодексу України, 28.03.2006 року Ворошилівський районний суд м. Донецьк (суддя Коновалова В.В.) своєю постановою зупинив провадження за вищевказаною кримінальною справою, чим звільнив «вельмишановну особу» повію Загребельську (Ахундову) А.А. від кримінального покарання. Слід звернути увагу, що кримінальна справа розглядалась судом понад 3 роки, що свідчить про затягування судового процесу і використання корупційних зв’язків Ахундовою А.А.

Окрім сказаного, слід зауважити, що з матеріалів кримінальної справи встановлено наступне – станом на березень 2006 року уродженка м. Селидово Донецької області Ахундова А.А. на час судових тяжб мала лише середню освіту та не була студентом будь-якого ВИЩу.

З цього приводу є логічне запитання: як в 2006 році  вона отримала вищу освіту, а через 2,5 роки (в листопаді 2009 року), отримала Свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю № 3966, видане Київською міською кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури 30.11.2009 року???

Вказане свідчить про можливу підробку документів щодо отримання вищої освіти в 2006 році  і, як наслідок, незаконного отримання адвокатського свідоцтва в листопаді 2009 року.

Ще одна цікава історія. В травні 2010 році невідомі спалили BMW X 5, яке належало Ахундовій А.А., коли остання разом з охоронцем підіймалась на третій поверх будинку, де проживала. Слід зауважити, що на той час їй було лише 27 років та вона окрім автомобілю преміям-класу мала власного охоронця.

Також, цікаво, що її чоловік — Денис Загребельський з 2010 по 2012 роки був помічником народного депутата від Партії регіонів Андрія Пінчука, який входив у молодіжне крило партії, що контролювалося сином Віктора Януковича.

В 2014 році, завдяки добрим відносинам з Народним депутатом України від політичної партії «Народний фронт» С. Пашинським, останній пролобіював її призначення на посаду заступника начальника Головного управління з питань судоустрою та правової політики Адміністрації Президента України. Однак, вказана посада не задовольняла корупційні потреби Загребельської (Ахундової) А.А., у зв’язку з чим через декілька місяців вона пішла на підвищення.

Так, Загребельська (Ахундова) А.А., увійшовши в довіру до С. Пашинського, та за підтримки Народних депутатів України Є. Соболєва та Т. Чорновол, домоглася свого призначення в травні 2014 року на посаду першого заступника Голови Державної виконавчої служби України, де вона займалась всупереч функціональним обов’язкам «кураторством» Державного підприємства «СЕТАМ». Після призначення Загребельська (Ахундова) А.А. через своїх довірених осіб вступила у змову з власниками «збанкрутілих» банків, а також особами, зацікавленими у придбанні заставного майна, і за грошову винагороду, на підставі фіктивних оцінок вартості активів, сприяла їх реалізації за заниженими цінами. Внаслідок корупційних дій під час реалізації банківського майна через ДП «СЕТАМ», Загребельська (Ахундова) А.А. була звільнена з посади за ініціативою керівництва Міністерства юстиції України.

29.06.2015 року, знову ж завдяки С. Пашинському, який за «квотою «Народного фронту», пролобіював її призначення на посаду Державного уповноваженого Антимонопольного комітету України, Загребельська А.А. розпочала адміністративну справу проти нібито «антимонопольних» дій ДП «СЕТАМ», активним захисником діяльності та повноважень якого була, працюючи в Державній виконавчій службі України. Вказані дії обумовлені тим, що Загребельська А.А., розуміючи механізм використання можливостей ДП «СЕТАМ» в корупційних цілях, намагається з використанням свого службового становища впливати на результати торгів з метою налагодження комплексної системи по отриманню «відкатів» від реалізації залогового майна.

Як наслідок, Загребельська А.А. є активним противником реформування Антимонопольного комітету України згідно європейських стандартів, оскільки воно максимально нівелює корупційну складову діяльності вказаного державного органу. Крім того, згідно запланованої реформи, повинно залишитись 7 територіальних відділень АМКУ в регіонах замість існуючих 24. У зв’язку з чим, багато її посіпак, які сплачують Загребельській А.А.щомісячні хабарі втратять свою роботу.

Деякими з них є голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ Онищенко В.М. та голова Хмельницького обласного територіального відділення АМКУ Окуйко В.М., які задіяні в її корупційних оборудках та одночасно чиї посади планується скоротити.

Окремо хочемо звернути увагу читача на «професійну» діяльність вищевказаного державного службовця Онищенка Володимира Михайловича, який є відданим «слугою» Загребельської А.А. В колі спілкування високопосадовців Полтавської області має прізвисько «десять тисяч», яке пов’язано з тим, що Онищенко В.М. може вирішити будь-яке питання за 10 000 дол. США.

В свою чергу, чоловік Загребельської А.А. фактично виступає посередником між Загребельською А.А. та представниками бізнес-еліт від політичних сил «Відродження», «Воля народу», «Опозиційний блок» при  вирішенні питань в АМКУ.

Окрему увагу слід звернути на дані, що подані нашою «красунею» до декларації за 2016 рік та співставити їх зі статками її сім’ї:

Майно (згідно декларації за 2016 рік):

—   квартира загальною площею 97 кв.м. в м. Київ (мінімальна вартість 240 тис. дол. США);

—   квартира загальною площею 41,8 кв.м. в м. Селидово Донецької області;

—   3 автомобілі: TOYOTA RAV 4, 2007 р.в.; Volkswagen Touareg, 2013 р.в. (720 536 грн.); Mini Cooper, 2015 р.в. (400 000 грн.);

—  13 каблучок, 4 підвіски, 1 пара запонок, 3 пари сережок, 2 браслети загальною вартістю мінімум 3 млн. 312 тис. грн.*;

—  6 годинників вартістю мінімум 828 тис. грн.*;

— 12 картин та 3 ікони вартістю мінімум 2 млн. 70 тис. грн.*;

—  готівкою: 185 000 дол. США, 82 931 євро, 2 млн. 405 тис. грн.;

—  кошти, позичені третім особам 240 000 грн.

*під обов’язкове декларування підпадає майно вартістю 100 мінімальних зарплат (137 800 у 2016 році).

Слід зауважити, що в 2016 році Загребельська (Ахундова) А.А. заробила всього 254 280 грн., а її чоловік 974 000 грн. від зайняття підприємницькою діяльністю та 23 087 грн. – заробітна плата за основним місцем роботи в ТОВ «Юридичні традиції».

Отже, статки Загребельської А.А. явно виходять за її офіційні доходи і на місці детективів НАБУ та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури я б зайнявся питанням перевірки її незаконного збагачення та несплатою податків. Тим паче з вказаного приводу є позитивні результати у справах топ-чиновників та правоохоронців.

Обирайте правильні новини, однак Ваша правда за Вами!

Павло Меженко

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.