Як «зелений депутат» Максим Гузенко «хитає» прикордонну з Росією Буринщину (відео)

Представники  провладної партії «Слуга народу» і досі намагаються переглянути результати місцевих виборів 2020-го року. Кричуща ситуація в Бурині, що на Сумщині, де «зелені» протягом півтора року блокують роботу міської ради і намагаються позбавити  повноважень обраного міського голову Віктора Ладуху. Про це — у журналістському розслідуванні проекту «Особливий погляд» (5 канал).

25 жовтня 2020-го року за Віктора Ладуху проголосували 52% відсотки виборців, у грудні того ж року він склав присягу міського голови. Але вже у липні 2021-го, Другий апеляційний суд Харкова несподівано скасував реєстрацію Ладухи міським головою, а місцева ТВК, не чекаючи апеляції та навіть повного тексту рішення суду, призначила повторні вибори на 26 вересня 2021-го року.

«Там, де провладна сила не змогла здобути владу у чесний спосіб на виборах, зараз намагається її отримати в не зовсім чесний спосіб. Зокрема, отакі кричущі випадки відбуваються на Сумщині. А це, зокрема, впливає і на питання національної безпеки, тому що це розбалансовує безпекову ситуацію у прикордонній області з Росією», — пояснює політолог Андрій Ковальов.

Окрилені рішенням харківського суду, не дочекавшись вироку апеляції, опоненти Ладухи спробували швиденько прибрати владу до рук. Частина депутатів зібралась у приміщенні райспоживспілки, оголосивши себе «сесією». Обрали секретаря. Другого дня ці ж депутати заблокували зсередини приміщення міської ради. А поліцію поставили на вході – не пускати іншу частину депутатів до своїх робочих місць. Утім заколот провалився — 18 листопада 2021-го року Верховний Суд остаточно скасував постанову харківської апеляції, і підтвердив законність реєстрації Ладухи міським головою Бурині

Події в Бурині наробили галасу навіть у Києві, на вулиці Різницькій. Під стінами Генеральної прокуратури мітингували містяни, вказуючи, що у змові з заколотниками – місцеві прокурори.

Причина спроби рейдерського захоплення влади у Бурині – небажання частини депутатів, а це місцеві фермери, втратити право фактично безкоштовно обробляти землю на території ОТГ. Після того, як Ладуха прийшов до влади, усі земельні ділянки громади віддавали в оренду лише на аукціонах, що дозволили збільшити бюджет ОТГ щонайменше на 30 мільйонів гривень.

«До ласого шматка, особливо до землі, потяглися не зовсім чисті, я би навіть сказала брудні руки, у тому числі і з Києва. А тому сьогодні ваша прекрасна громада на жаль переживає дуже складні часи практично політичного рейдерства. Часи хаосу та нехтування вашою волею, вашим вибором», — наголосила Юлія Тимошенко, лідерка ВО «Батьківщина».

Місцеві вказують: організував заколотників народний депутат від «Слуги народу» Максим Гузенко. Він сам з Сум, до обрання був власником агрофірм — Фермерське господарство «Натон» та «Агрохім-Партнер» (зараз власником підприємств є його батько). На території Буринської громади ФГ «Натон» обробляє 1400 гектарів землі на території Дяківської сільської ради. Ця земля зараз на балансі Конотопського виправного центру №130. «Натон» в бюджет села не сплачує ні копійки, а конотопська тюрма до останнього часу перераховувала громаді 60 гривень за гектар. Ну а на рік земельного податку – усього 87 тисяч гривень, розповідали нам у Дяківці торік. Ладуха та його команда тривалий час намагаються повернути цю землю громаді. Ринкова вартість оренди щонайменше 20 мільйонів гривень на рік.

«Якщо б ми здали цю земельну ділянку в оренду, по нашим аукціонам,  громада б отримувала 20 мільйонів на рік. Тобто вдумайтесь, 50 тисяч і 20 мільйонів. Оце саме й стало тою відправною точкою через яку Віктор Ладуха почав неподобатись певним політикам», — говорить В’ячеслав Дериземля, депутат Буринської міської ради.

Наразі, опоненти Ладухи продовжують хитати Буринь. «Заколотники» прогулюють роботу, ігнорують вирішення важливих для містян питань. Зокрема, перед Новим роком не прийшли на сесію, яка мала розглядати кошторис на 2022-й рік та виплату зарплат бюджетникам. Через бездіяльність частини депутатів без зароблених грошей перед святами лишились більш як 300 буринців.

Тим часом, аналітики вказують: саботаж роботи органів місцевого самоврядування відбувається на тлі критичної загрози з боку Російської Федерації. Вздовж трьохсот кілометрів кордону Сумської області зосереджені наступальні сили противника. А через неявку депутатів, сесія Буринської ради не може навіть профінансувати загони тероборони! А це вже прямий підрив боєздатності й національної безпеки. На тлі мовчанки місцевого голови обласної адміністрації  — «государєвого ока» Зеленського.

«Антикоррупционная правда»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.