Суд спрощено розгляне справу майора Холодного, який покалічив трьох курсанток

Шевченківський суд Києва 4 грудня почав слухати по суті справу майора Української військово-медичної академії Володимира Холодного, який напідпитку наїхав на трьох курсанток.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокурор Дар’я Лисенко зачитала обвинувальний акт. 25 серпня 2020 року співробітник Української військової медичної академії Володимир Холодний у дворі медакадемії порушив правила дорожнього руху і в стані алкогольного сп’яніння автомобілем наїхав на трьох абітурієнток. Від наїзду троє дівчат отримали тяжкі тілесні ушкодження. Обтяжуюча обставина – скоєння злочину у нетверезому стані, пом’якшуюча – щире каяття обвинуваченого.

Прокурор вважає, що майор діяв зі злочинною необережністю і самовпевненістю і міг передбачити наслідки своїх діяв.

Тепер чоловікові загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі і заборона на 3 роки керувати транспортом.

Потерпілі у засідання не прибули, тому що лікуються. У попередніх засіданнях з’являлося двоє дівчат – одна пересувалась на милицях, а друга у візку, бо втратила частину ноги. Третя потерпіла, яка постраждала найбільше, ще на початку жовтня поїхала на реабілітацію до Німеччини. 

Відомо, що компенсації від Холодного потерпілі не хочуть, а тільки найсуворішого покарання.

Прокурор заявив позов про відшкодування військовому госпіталю 249 тисяч гривень на лікування дівчат. Обвинувачений позов не визнає. «Не розумію, чому військовий госпіталь лікує військових і військовому же пред’являє якісь претензії», – сказав він.

«Холодний є офіцером збройних сил. Людиною, яка зобов’язана своєю поведінкою, надавати приклад всьому особовому складу… Натомість… став на злочинний шлях на вчинення кримінальних правопорушень і повинен понести покарання», – зазначила у вступному слові прокурор Лисенко.

Адвокат Холодного не погодився із фразою про злочинний шлях підсудного, пояснюючи, що умислу не було.

«ДТП – це взагалі випадковість… Є ненавмисним злочином», – говорив захисник Навродський.

Холодний заявив, що неодноразово визнавав провину і не хотів нікому зашкодити.

«Це мої діти, це мої підлеглі. Я не хотів зашкодити навмисно. Те, що сталося, – абсолютно випадково. Я розкаююсь і цей хрест буду нести все своє життя», – казав він.

Оскільки обвинувачений не визнає цивільний позов (витрати військового госпіталю на лікування дівчат), то прокурор наполягала на повному дослідженні доказів. Водночас представник потерпілих і адвокати обвинуваченого вважали, що можливий короткий розгляд.

Cуд ухвалив не досліджувати докази щодо обставин, які обвинувачений не оспорює. Суд вирішив долучати матеріали, які характеризують обвинуваченого, і допитати підсудного.

Холодний служив у військовій частині, а 13 серпня 2020, тобто за два тижні до інциденту, був переведений до академії на посаду начальника курсу факультету підготовки військових лікарів.

Холодний пояснив, що перевівся в академію за станом здоров’я своїх дружини і сина, які мають інвалідність. На попередній роботі він постійно мусив їздити в зону бойових дій.

Прокурор подавала службову характеристику Холодного, видану у військовій частині, де він служив до переведення в академію.

«Зарекомендував себе як недостатньо професійно підготовлений офіцер. Обов’язки за посадою виконував на низькому рівні. Потребував постійного контролю за якістю виконання поставлених завдань. Брав безпосередню участь в операції об’єднаних сил на сході України…», – зацитувала прокурор.

Обвинувачений та його адвокат здивувалися такій характеристиці. У серпні 2020 Холодний перевівся на посаду у військову академію і, вважає, що з такою характеристикою його не прийняли б на роботу. «З такою характеристикою мене в тюрму не взяли б», – говорив підсудний.

Суддя уточнила час видачі цієї характеристики – виявилося, що вона датується 7 листопада, а справа надійшла до суду 30 жовтня. Тобто доказ здобутий після закінчення досудового слідства і направлення справи в суд. Захисту документ не відкривався. Тому суддя відмовилась долучати цю характеристику і повернула її прокурору.

Наступне засідання планується 23 грудня.

sudreporter.org

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *