Новий поворот у скандалі з Джоковичем: візу знову анульовано, сербу загрожує депортація

Знаменитому сербському тенісистові Новаку Джоковичу повторно анулювали візу в Австралії.

Як повідомляє BBC, таке рішення було прийнято міністром імміграції Алексом Хоуком. Серб буде депортований з країни і не зможе взяти участь в Australian Open-2022, інформує з посиланням на УНІАН.

«Сьогодні я скористався своїми повноваженнями, щоб анулювати візу, що була у пана Новака Джоковича, з медичних міркувань і на тій підставі, що це відповідає суспільним інтересам», — йдеться в заяві Хоука.

Прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон також виступив із заявою з приводу того, що 20-разовому чемпіону турнірів «Великого шолома» повторно анулювали візу.

«Я помітив рішення міністра імміграції щодо візи пана Новака Джоковича. Я вважаю, що після ретельного розгляду міністр зробив дії з анулювання візи пана Джоковича з міркувань здоров’я і громадського порядку — на тій підставі, що це відповідало суспільним інтересам.

Пандемія неймовірно складно складалася для кожного австралійця, але ми працювали спільно і рятували життя і благополуччя. Разом ми зробили так, що смертність у нас одна з найнижчих у світі, економіка — одна з найсильніших, а рівень вакцинації – один з найвищих. Австралійці принесли багато жертв під час пандемії. Вони мають право очікувати, що результат цих жертв буде охоронятися. Саме це і зробив міністр. Наша сувора політика захисту кордонів забезпечувала безпеку австралійців до ковіда і зараз, під час пандемії. Оскільки очікуються подальші юридичні дії, я не буду давати інших коментарів», — наводить слова прем’єра ABC. 

Юрист Джоковича сказав, що основний аргумент для оскарження анулювання візи міститься в рішенні міністра: там він каже, що Джокович дотримувався законів, має природний імунітет від коронавірусу і мав причини для медотвода від щеплення.

А єдиною підставою для скасування візи міністр називає те, що перебування Джоковича в Австралії може «розбурхати» антиваксерів.

Юрист також розповів The Guardian, чого зараз варто чекати:

«Будуть розбиратися у формальностях для майбутнього засідання. Юристи Джоковича боротимуться за прискорений процес. Ставки високі!».

34-річний серб публічно виступає проти вакцинації від ковіда. Спочатку йому надали медичне виключення (медвідвід від вакцинації проти COVID-19) і дозволили брати участь на турнірі Australian Open-2022 без щеплення. Джокович нібито надав аргументи, що його не можна вакцинувати.

Організатори турніру Australian Open — 2022 хоч і зробили медичний виняток для Новака, але уряд Австралії виступив проти такої «поблажки» і депортувало серба з країни. Однак Джокович подав апеляцію і виграв суд.

Раніше організатори Відкритого чемпіонату Австралії заявили, що в турнірі зможуть взяти участь тільки повністю вакциновані гравці. Наприклад, російську тенісистку не пустили на Australian Open через те, що вона вакцинувалася «Супутником V».

Джокович — діючий і дев’ятикратний переможець Australian Open. Перший в році турнір «Великого шолома» відбудеться в Мельбурні з 17 по 30 січня.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *