Кращі центри розвитку дитини в Києві

Сьогодні дошкільний розвиток дитини в Києві вже не сприймається, як процес навчання універсальному набору знань. Щоб навчити малюка писати, читати і рахувати, зовсім не обов’язково наймати досвідченого вчителя, цілий рік регулярно відвідувати відповідні уроки. Сучасний ринок заповнений спеціальними розвиваючими іграми, дитячими книжками та іншими матеріалами, які можна використовувати в домашньому навчанні, слідуючи природному темпу розвитку малюка. Але чого не можна залишити без уваги, так це процес формування цілісної, вільної, емоційно, соціально та інтелектуально розвиненої особистості. Саме від цієї потреби у вихованні потрібно відштовхуватися, вибираючи розвиваючі курси для дітей в Україні.

Розвиток дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Особливості дитячого розуму

Виховуючи розумну людину, потрібно, в першу чергу, позбутися шаблонного розуміння, що означає розумна. Це не та, яка багато знає або багато читає. Інтелект куди більш широке поняття, яке включає такі здібності:

  • наявність великого запасу знань і вміння їх вчасно витягти з глибин пам’яті;
  • здатність до вирішення завдань;
  • продуктивність розуму.

Знання можна придбати різними способами, наприклад, визубрити. Можна вже в три роки навчити малюка читати, рахувати і писати. Але знати мало. Потрібно ще розуміти, грамотно і по суті застосовувати набуті знання. Без цієї здатності дитина не зможе вирішувати завдання.

Крім значної бази знань для вирішення задач також потрібне гнучке мислення, розвинена уява, здатність до візуалізації, навички аналізу, швидкої обробки і засвоєння інформації. Тобто учень повинен міркувати над завданням, прогнозувати результати своїх дій, утримувати в розумі умову і весь хід рішення.

Ефективність когнітивних здібностей — це швидкість вирішення завдань різної складності і багатозадачність.

Правильні мета і методи навчання — гарантія того, що воно принесе користь.

Популярні розвиваючі курси для дітей в Україні. Провідні напрямки в розвитку дитячого інтелекту

Під вражаючим заголовком «розвиваючі курси» в Києві можна зустріти заняття самого різного роду. Для зручності їх можна поділити на такі групи:

Центри комплексної підготовки до школи. Тут малюка до 7 років навчають різним базовим наукам: основам математики, читання, музики, іноземних мов — тобто дають значну базу знань.

Курси поглибленого вивчення мови, тієї ж математики, шахів, прикладної творчості (потрібне підкреслити), які динамічно, ефективно розвивають певні здібності, навички.

Заняття, спрямовані на розвиток, підвищення продуктивності розумової діяльності і здатності до ефективного вирішення завдань.

Найбільше нашої уваги заслуговують розвиваючі курси для дітей із третього пункту. У Києві це:

1. курси швидкочитання;

2. заняття за системою Марії Монтессорі;

3. уроки ментальної арифметики.

Плюси і мінуси розвиваючих програм. Який центр розвитку дитини в Україні кращий?

На курси швидкочитання в Києві беруть школярів від 7 років. Вчать їх ефективному запам’ятовуванню великих обсягів інформації за допомогою унікального методу стиснення і кодування тексту. Користь швидкочитання:

  • розвиток зорової пам’яті, уваги;
  • підвищення швидкості обробки інформації;
  • висока техніка читання.

Є і серйозні мінуси. Знайомство з художньою літературою методом швидкочитання позбавляє учня можливості уявити собі головних героїв, обстановку, описану автором, познайомитися з авторськими мовними зворотами, розширити свій словниковий запас. Педагоги рекомендують не навчати дітей скорочитанню, поки вони не освоять швидке читання звичайним способом, не навчаться вникати в слова, розуміти і аналізувати прочитане.

Методика Монтессорі відома у всьому світі, як ефективний спосіб розвитку інтелектуальних здібностей у дітей дошкільного віку. Особливості навчання:

  • створення зручного навчального простору, заповненого розвиваючими матеріалами;
  • надання дитині повної свободи у виборі заняття, самостійності в рішенні задач;
  • в процесі занять учні не заважають один одному, іноді об’єднуються в команди і намагаються разом вирішувати завдання, розвиваючи комунікативні навички;
  • учитель тільки спостерігає, які інтереси і здібності демонструє учень, не втручається в дитячі дослідження, поки малюк сам про це не попросить.

Програма Монтессорі корисна для виявлення дитячих уподобань, талантів, розвитку навичок самонавчання, виховання самодостатньої людини. Але вона не підходить для сором’язливих дітей, яким важко вступати в контакт з однолітками, просити про допомогу. Крім того, методика тренує в основному логічні здібності, котрі дають базу для розвитку творчих задатків.

Ментальна арифметика — заняття для дітей різного віку (від 5 до 11 років). Школа ментальної арифметики Соробан в Києві® підходить кожній дитині, незалежно від темпераменту, рівня початкової підготовки та інтересів. Її мета — навчити дітей вчитися, розвинути необхідні для цього здібності і якості, зацікавити в навчальному процесі, в знаннях і мотивувати на успіх. Дошкільний розвиток дитини, навчання учнів початкової школи проходить в ігровій обстановці і направлене на гармонійний розвиток дитячого інтелекту — тих його граней, які допомагають малюку самореалізуватися.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.