Карманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиці

Кваліфікаційне оцінювання суддів – важливий етап судової реформи. Саме він мав стати головним механізмом очистки судової системи від недоброчесних, низько кваліфікованих та одіозних суддів. Втім, результати оцінювання, які ми маємо сьогодні, радше свідчать лише про номінальне оцінювання та небажання кваліфікаційних органів дійсно очищувати систему.

Знайомтесь, суддя Господарського суду міста Києва – Роман Володимирович Бойко.

У 2004 році закінчив університет та отримав освіту за спеціальністю «Правознавство». Працювати почав юристом у ТОВ «Уай.Ейч.Бі. Консалтинг», згодом перейшов на посаду директора в ТОВ «Юридичну фірму «Статус».

Карманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиці

До речі, журналісти зафіксували, що він проводив зустрічі з цікавими особами напередодні судових засідань по дуже важливих для цих осіб справах. Зокрема, обвинувачений у справах НАБУ Руслан Журило дуже по-приятельськи поспілкувався з Ємельяновим за кілька днів до того, як Касаційний господарський суд відмовив НАБУ у визнанні договорів недійсними. Якби рішення було на користь НАБУ, то Руслан Журило отримав би ще одну підозру. Тому дуже ймовірно, що розмови стосувались саме цих справ, а Ємельянов зберіг можливість «вирішувати» справи в судах.

Яка мета зустрічі Бойка та Ємельянова залишається лише здогадуватись, але очевидно, що говорили вони не про погоду.

У Романа Бойка є двоє неповнолітніх дітей і дружина Бойко Оксана Степанівна. Як відомо, у суддів члени сім’ї – часто успішні бізнесмени. У родині Бойка ця закономірність справджується на всі 100 %.

Дружина судді є засновником чотирьох компаній – ПП «Регіон-Трейд» (здійснення неспеціалізованої оптової торгівлі), ТОВ «Аеліта» (виробництво робочого одягу), ТОВ «Інтелект-А» та ТОВ «Інтелект-В» (видання програмного забезпечення). Окрім того, пані Оксана є приватним підприємцем.

До речі, у декларації судді зазначено лише два підприємства дружини, а от про ТОВ «Інтелект-А» та ТОВ «Інтелект-В» чомусь забули.

Карманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиці

Нам невідомі мотиви такого приховування, але це пряме порушення антикорупційного законодавства.

З компанією дружини «Аеліта» пов’язане ймовірне використання суддею свого службового становища. Зокрема, у 2010 році Оксана Бойко спробувала сумнівно приватизувати на свою компанію історичний будинок у центрі Харкова, площею майже 2 000 кв. м. Фірма хотіла викупити його за низькою ціною, але Фонд держмайна у 2008 році провів конкурс, переможцем якого стала ПФ «Алла». ТОВ «Аеліта» вирішила через суд отримати бажану нерухомість. 

Карманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиці

А ще Бойко Тетяна Георгіївна є кінцевим бенефіціаром ТОВ «ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ «УКРАЇНА». За нашими даними, саме ця компанія виплачує дружині судді найбільші доходи.

Однак годувальницею сім’ї є дружина. За такий самий період Оксана Бойко принесла родинному бюджету понад 17 млн грн офіційного доходу. Кругленьку суму має подружжя і в заощадженнях: мільйони гривень у готівці, на банківських рахунках і навіть у дорогоцінних металах.

Карманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиці

2011 року подружжя отримало свідоцтво на право власності на квартиру вартістю 1 096 450 грн у новобудові з площею 154 кв. м.

Карманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиці

Суддя одноосібно володіє двома земельними ділянками під Києвом 19,5 тис. та 1 тис. кв. м. Ще три наділи 0,044, 0,088 та 0,24 га неподалік столиці придбала дружина у 2014 році за надто низькою ціною в 338 000 грн, яка явно не відповідає ринковій.

На придбаних задешево земельних ділянках ведеться активне будівництво гаражів, житлового та садового будинків площами 362 та 165 кв. м. відповідно.

Карманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиці

У майнову декларацію за 2017 рік суддя Роман Бойко вніс чотири транспортні засоби. Зокрема, з 2012 року в спільній власності подружжя перебуває Toyota Camry за 299 343 грн. У користуванні ж дружини Оксани Бойко – решта три автівки. Це Ford Kuga, Range Rover та Infiniti EX37. Остання, до речі, записана на Горбатька Олексія Григоровича, бізнес-партнера матері судді Тетяни.

Карманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиціКарманний суддя Ємельянова та мультимільонер Роман Бойко продовжує збагачуватись на займаній посаді: подробиці

Отже, родина судді є цілком заможною. Однак, зважаючи на тісні контакти зі ще більш заможним символом корупції в господарських судах Артуром Ємельяновим та участь у його схемах, стоїть велике питання, чи ці статки зароблені чесно.

Судова реформа передбачає очищення судів від суддів із сумнівною репутацією, однак Вища кваліфікаційна комісія суддів повністю знівелювала цю мету судової реформи. Кваліфікаційне оцінювання суддів перетворилось на спосіб покращення майнового стану суддів, а не звільнення негідників.

Поки що стосовно Романа Бойка комісія оголосила перерву. Але практика свідчить, що після такої перерви судді успішно проходять перевірку. Тому прогнозуємо, що суддя Бойко таки буде здійснювати правосуддя довічно. А Артур Ємельянов буде завжди мати через кого передати свої побажання щодо «потрібних» судових рішень для тих, хто до нього звертається.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *