Більше 20 мільйонів українців були де-факто пограбовані, – Порошенко про націоналізацію “ПриватБанку”

Більше 20 мільйонів українців були де-факто пограбовані, – Порошенко про націоналізацію “ПриватБанку”

Більше 20 мільйонів вкладників “ПриватБанку”, які були де-факто пограбовані попередніми власниками – а саме таку оцінку сьогодні підтвердили всі наші міжнародні партнери. Про це під час засідання РНБО через рішення суду щодо “ПриватБанку” повідомив президент України Петро Порошенко.

“Термінове засідання в Раді національної безпеки і оборони України у зв’язку з ситуацією, яка виникла після прийняття першою інстанцією, Окружним адміністративним судом міста Києва, рішення, яким, якщо виходити з його резулятивної частини, фактично зроблена спроба скасувати всі нормативні рішення уряду, рішення РНБО про націоналізацію “ПриватБанку”, які відбулися в 2016 році”, – розповів Порошенко.

Президент наголосив, що ці рішення були спрямовані в першу чергу для захисту інтересів людей. “Більше 20 мільйонів вкладників “ПриватБанку”, які були де-факто пограбовані попередніми власниками – а саме таку оцінку сьогодні підтвердили всі наші міжнародні партнери.

Бо коли Національний банк і держава в особі Міністерства фінансів входили в пограбований “ПриватБанк”, рахунки були абсолютно пусті. І держава вимушена була зробити докапіталізацію і забезпечити відновлення дієздатності “ПриватБанку”.

І таким чином були врятовані кошти 20 мільйонів вкладників і великої кількості фізичних, юридичних осіб, підприємств і організацій. Я прошу, щоб міністр фінансів проінформував про ситуацію з судом, який прийняв подібне рішення, яке руйнує фактично фінансово-банківську систему держави. Я прошу, щоб голова Національного банку коротко проінформував, яка сьогодні ситуація у фінансово-банківській системі і на банківському ринку, і в самому банку, і які ризики на сьогоднішній день містить подібна ситуація”, – додав Петро Порошенко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *